O NAS

WOMA SYSTEMY jest właścicielem marki WOMA NATURA będącej na rynku polskim partnerem i dystrybutorem producenta leczniczej wody Donat Mg.

WOMA SYSTEMY od 15 lat wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów, na bieżąco dostosowując ofertę do ich potrzeb i oczekiwań. Firma w ramach ciągłego rozwoju prowadzi prace nad dopasowaniem asortymentu dla najbardziej wymagających klientów w wielu branżach, dlatego stworzyliśmy dywizje odpowiedzialne za rozwijanie nowych rynków i produktów.

View all
Zobacz

WODA DONAT

Donat Kiedy w styczniu 1908  ze szczelin ziemi  miejscowości Rogaśka w Słowenii trysnęły  kolejne źródła wody, Dr Joseph Knett odetchnął głęboko, jego przypuszczenia o istnieniu niezwykłej wody się potwierdziły.  Badania naukowe pokazały, że w pobliżu głównego źródła Rogaśki ...

Zobacz

AQUA CARPATICA

Doskonała Woda prosto z natury Wysokiej jakości naturalna woda mineralna nieskazitelnie czysta, wywodzi się z głębokich źródeł w Karpatach, najbardziej dzikiego i pradawnego miejsca w Europie. Aktywność wulkaniczna trwająca miliony lat pozwoliła odfiltrować wszelkie...

Zobacz

Dlaczego MAGNEZ jest tak ważny?

Magnez jest niezbędnym do życia składnikiem mineralnym, którego organizm  nie może produkować sam. Właściwością magnezu zawartego w wodzie DONAT Mg jest to, że występuje on w formie jonów w swojej pierwotnej i naturalnej postaci. Człowiek potrzebuje dziennie  300 do 350...

Magnez jest niezbędnym do życia składnikiem mineralnym, którego organizm  nie może produkować sam. Właściwością magnezu zawartego w wodzie DONAT Mg jest to, że występuje on w formie jonów w swojej pierwotnej i naturalnej postaci.
Człowiek potrzebuje dziennie  300 do 350 miligramów magnezu, a przy zwiększonym wysiłku fizycznym jeszcze więcej. 1Litr wody  Donat Mg zawiera więcej niż 1000 miligramów magnezu; dlatego, spożycie wody DONAT Mg dwa razy dziennie około 0,2  litra, pokrywa dzienne zapotrzebowanie organizmu na magnez.
Magnez wraz z wapniem reguluje funkcjonowanie układu mięśniowego. Niedobór magnezu w organizmie a w konsekwencji nadmiar wapnia wywołuje często bolesne dla człowieka skurcze mięśni. Także miesień sercowy potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania magnezu, który wraz z innymi cennymi pierwiastkami chroni komórki przez urazami jak i zapobiega zaburzeniom krzepnięcia krwi. Ze względu na nowoczesne metody przetwarzania artykułów spożywczych w przemyśle spożywczym (konserwacja, chłodzenie, oczyszczanie) nasza żywność zawiera znikomą zawartość  magnezu.

Z drugiej strony intensywny tryb życia zwiększa każdego dnia nasze zapotrzebowanie na magnez.
Najwięcej  magnezu zawierają algi, soja, ziarna zbóż, orzechy, kiełki pszenicy,  jednakże nie zawsze znajdują one miejsce w naszym dziennym jadłospisie.
Szczególnie zaleca się spożywanie wody Donat Mg w leczeniu licznych schorzeń przewlekłych, przy czym dla jej optymalnego działania  istotne jest w jakich dawkach i w jakiej temperaturze spożywana jest woda Donat Mg.
Przy pomocy dołączonej  tabeli możecie Państwo sami ułożyć tzw. Kurację pitną  dostosowaną do własnych potrzeb. Trzeba jednak pamiętać że tylko spożywanie wody w odpowiednich dawkach przyniesie pozytywne rezultaty, w tym celu warto zapoznać się następującymi zasadami picia wody:
 • Szybkie picie ciepłej wody Donat Mg pobudza motorykę jelit
 • Powolne picie  zimnej wody Donat Mg zwiększa wchłanianie minerałów.
 • Wypijanie wody zwłaszcza na czczo, powoduje jej podgrzewanie, a w konsekwencji uwalnianie CO2
 • Ponieważ woda Donat Mg  działa przeczyszczająco, zalecamy dostosować dzienne dawki do czynności wydalniczych organizmu.

Doskonała Woda prosto z natury

Wysokiej jakości naturalna woda mineralna nieskazitelnie czysta, wywodzi się z głębokich źródeł w Karpatach, najbardziej dzikiego i pradawnego miejsca w Europie. Aktywność wulkaniczna trwająca miliony lat pozwoliła odfiltrować wszelkie zanieczyszczenia u samego źródła, nadając wodzie jej niezrównany smak.

 

AQUA Carpatica naturalna woda
Mineralna Niegazowana Mineralna Gazowana
  Naturalnie wolna od azotanów            
Naturalnie zasadowa pH8,2
       Naturalnie wolna od azotanów
Naturalnie bezsodowa Naturalnie bogata w wodowęglany
Naturalne elektrolity Naturalnie bezsodowa
Najlepszy wybór w opiece przed-i poporodowej Stymuluje przemianę materii
Łagodny i odświeżający smak
(bez posmaku)
Naturalne elektrolity
  Łagodny i odświeżający smak
(bez gorzkiego czy kwaśnego posmaku)

 

Pochodzenie  źródeł wody

NATURALNIE CZYSTA BEZ AZOTANÓW

(bez zanieczyszczeń, wolna od azotanów i chemikaliów)

 

Wydobywana na terenie majestatycznego obszaru Karpat Transylwańskich w Rumunii, ostatniej puszczy Europy wschodniej nieskażonej przez cywilizację, nienaruszonej przez rolnictwo i przemysł. Bukovina to region o szczególnym znaczeniu historycznym I geograficznym Karpat Rumuńskich. To kraina dzikiego krajobrazu, od szerokich dolin, łąk i połogich wzgórz do grzbietów górskich. Niezwykle malownicza, z rozciągającymi się wiecznie zielonymi lasami. To właśnie tu w głęboko pod ziemią w pradawnym miejscu u zbiegu wulkanicznych skał metamorficznych Karpat Wschodnich (na granicy Bukowiny i Transylwanii) odkryto warstwy wodonośne niezwykle czystej wody naturalnej AQUA Carpatica. Leżący w pobliżu imponujący Łuk Karpat wschodnich – zwany Górami Kelimeńskimi charakteryzuje się dziewiczą i wielowiekową florą, z chronionymi Parkami Narodowymi i rezerwatami przyrody, gdzie czas się zatrzymał a przyroda wolna jest od jakichkolwiek działań człowieka i przemysłu.

Pasmo jest rozcięte głębokim dolinami rzecznymi, porośnięte lasami jodłowoświerkowymi, z bujną roślinnością, co czyni idealne miejsca dla kryjówek niezliczonych jeleni. Miejsce to stanowi również schronienie dla licznych dużych zwierząt mięsożernych w całej Europie - w tym wilków, niedźwiedzi brunatnych, rysiów oraz czarnych kozic. Miliony lat aktywności wulkanicznej pomogły w odfiltrowaniu zanieczyszczeń u źródła i zapewniły wodzie AQUA Carpatica niezrównany smak. Naturalne składniki mineralne, naturalne pH i przede wszystkim brak azotanów czyni ją jedyną, najbardziej klarowną naturalnie gazowaną wodę mineralną na świecie.

Donat Kiedy w styczniu 1908  ze szczelin ziemi  miejscowości Rogaśka w Słowenii trysnęły  kolejne źródła wody, Dr Joseph Knett odetchnął głęboko, jego przypuszczenia o istnieniu niezwykłej wody się potwierdziły.  Badania naukowe pokazały, że w pobliżu głównego źródła Rogaśki  płynący strumień to pulsujące źródełko niezwykle czystej wody wyłamujące się z najgłębszych warstw ziemi.  Ku ich zaskoczeniu ta czystość wody została wzbogacona jeszcze o wysoką zawartość magnezu. Woda z nowego źródła  całkowicie różniła się od dotychczas znanej wody Rogaśka.


Wodę poddano  szczegółowym badaniom balneologicznym, w celu przygotowania  do jej wykorzystania a następnie  butelkowania i nazwano  DONAT, od wzgórza Donat w pobliżu którego odkryto źródło.  

 


Dzięki wyjątkowemu zestawieniu składników mineralnych  woda Donat Mg jest obecnie unikalną w skali światowej naturalną wodą mineralną.
Legendy głoszą że tysiące lat minęło od czasu, kiedy pierwszy człowiek stanął przed pulsującym źródłem niezwykłej, musującej wody i odważył się ją zaczerpnąć i skosztować. Nigdy nie dowiemy się już, kim był ten wędrowiec... Legendy o cudownych właściwościach tej niezwykłej wody mineralnej, najpierw przekazywane w tradycji ustnej, a dopiero w późniejszych wiekach pojawiające się w dokumentach pisanych, przetrwały stulecia i niezaprzeczalnie przyczyniły się do rozsławienia wody Donat Mg w całej Europie. Odwiedzający Rogaśkę w Słowenii szybko przekonywali się o prawdziwości zasłyszanych opowieści. Jednak jej najbardziej wartościową cechą jest wysoka zawartość magnezu – pierwiastka, który uczestniczy w regulacji ponad 300 procesów zachodzących w naszym organizmie.


 
Dar Natury
Bogata w magnez, naturalna woda mineralna


Naturalne wody mineralne posiadają szczególne właściwości lecznicze, dzięki czemu mogą spowalniać lub zapobiegać wielu schorzeniom.

Czy możesz sobie wyobrazić, że istnieje naturalna woda lecznicza:

 • Na schorzenie żołądkowe
 • Doskonały środek oczyszczający organizm,
 • Zmniejszający  powstawanie kamicy nerkowej,
 • Skuteczny przeciwko skurczom mięśni,
 • Wypijany w większych ilościach obniża ciśnienie krwi
 • Zapobiega zaburzeniom rytmu serca,
 • Poprawia metabolizm organizmu,
 • Reguluje niedobór magnezu spowodowany nieodpowiednią dietą, paleniem tytoniu, stresem lub wysiłkiem sportowym
 • Relaksuje i uspokaja,
 • Współdziała w  zapobieganiu osteoporozy.


To prawda - wszystkie te i wiele innych funkcji sprawia,  że woda Donat Mg - to naturalne źródło zdrowia o niepowtarzalnym składzie  i niezwykłych właściwościach leczniczych.

NATURAL STILL niegazowana 1000 ml - PET

NATURAL STILL niegazowana 1000 ml - PET

Cena: 59,04 zł
Cena: 59,04 zł
DONAT SPARKLING NATURAL 500 ml - PET

DONAT SPARKLING NATURAL 500 ml - PET

Cena: 82,80 zł
Cena: 82,80 zł